Home/2020, Курсанти, Новини, Спорт, Състезания/Морско училище с куп награди от Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили

Морско училище с куп награди от Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили

Отборите на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ завършиха Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили с куп награди. Четирите отбора на Морско училище – два мъжки и два женски, завоюваха първи места в отделни дисциплини. Втори отбор – мъже, и първи отбор – жени, на ВВМУ заеха I място в крайното комплексно класиране.

Спартакиадата, която продължи от 3 до 5 август, включи дисциплините: гребане, ветроходство, теглене на въже и хвърляне на хвъргало, и се проведе във Варненския залив и в Пункта за базиране – Варна. Официалната церемония по награждаването на победителите се състоя на 6 август 2020 г. на Морска гара.

Общо 10 отбора от военни формирования и представителният отбор   на АЕЦ „Козлодуй“ премериха сили и демонстрираха завидни умения по време на състезанията. Отборите, заели първите три места по различните дисциплини и в комплексното класиране, бяха наградени с купа и грамота.

Ето и класирането на отборите:

ВЕТРОХОДСТВО

Клас рейково-разрезно:

– на 1-во място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор – мъже;

– на 2-ро място: сборен отбор на ВМС – жени.

Клас рейково-разделно:

– на 1-во място: отборът на ВК „Синева“;

– на 2-ро място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор – мъже;

– на 3-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор – жени;

– на 4-то място: отборът на АЕЦ „Козлодуй“ ЕАД – гр. Козлодуй;

– на 5-о място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор – жени.

ГРЕБАНЕ – мъже

– на 1-во място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

„Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор;

– на 3-то място: отборът на АЕЦ „Козлодуй“ ЕАД – гр. Козлодуй;

– на 4-то място: отборът на военно формирование 38920 – Варна;

– на 5-о място: сборен отбор на военно формирование 56080 – Варна, и военно формирование 28580 – Варна;

– на 6-о място: сборен отбор на военно формирование 18360 – Бургас, и военно формирование 34590 – Бургас;

– на 7-о място: отборът на военно формирование 22480 – Бургас.

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО – мъже

– на 1-во място: отборът на АЕЦ „Козлодуй“ ЕАД – гр. Козлодуй;

– на 2-ро място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

– на 3-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор;

– на 4-то място: отборът на военно формирование 22480 – Бургас;

– на 5-о място: отборът на военно формирование 38920 – Варна;

– на 6-о място: сборен отбор на военно формирование 56080 – Варна, и военно формирование 28580 – Варна;

– на 7-о място: сборен отбор на военно формирование 18360 – Бургас, и военно формирование 34590 – Бургас.

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ – мъже

– на 1-во място: отборът на АЕЦ „Козлодуй“ ЕАД – гр. Козлодуй;

– на 2-ро място: сборен отбор на военно формирование 56080 – Варна, и военно формирование 28580 – Варна;

– на 3-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор;

– на 4-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

– на 5-о място: отборът на военно формирование 38920 – Варна;

– на 6-о място: сборен отбор на военно формирование 18360 – Бургас, и военно формирование 34590 – Бургас;

– на 7-о място: отборът на военно формирование 22480 – Бургас.

ГРЕБАНЕ – жени

– на 1-во място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

– на 2-ро място: сборен отбор на ВМС;

– на 3-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор.

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО – жени

– на 1-во място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

– на 2-ро място: сборен отбор на ВМС;

– на 3-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор.

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ – жени

– на 1-во място: сборен отбор на ВМС;

– на 2-ро място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

– на 3-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор.

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ – мъже

– на 1-во място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 2-ри отбор;

– на 2-ро място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

– на 3-то място: отборът на АЕЦ „Козлодуй“ ЕАД – гр. Козлодуй;

– на 4-то място: сборен отбор на военно формирование 56080 – Варна, и военно формирование 28580 – Варна;

– на 5-о място: отборът на военно формирование 38920 – Варна;

– на 6-о място: отборът на военно формирование 22480 – Бургас;

– на 7-о място: сборен отбор на военно формирование 18360 – Бургас, и военно формирование 34590 – Бургас.

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ – жени

– на 1-во място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – 1-ви отбор;

– на 2-ро място: сборен отбор на ВМС;

– на 3-то място: отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

 

About the Author: