На 22 май 2026 г., във връзка с честването на 145 години от основаването на Морско училище, бяха удостоени с „Нагръден знак на възпитаниците на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ о.з. контраадмирал Минчо Цанев Бакалов, началник на Училището в периода 1990 – 1996 г., и о.з. бригаден адмирал Иван Младенов Йорданов, началник на ВВМУ в периода 1998 – 2000 г.

 

Този акт е израз на дълбока почит и признателност към дългогодишния принос, всеотдайността и лидерството на наградените за развитието и утвърждаването на престижа на Висшето военноморско училище „Никола Й. Вапцаров“ през годините.