На 22 май 2026 г. бе официално сключен меморандум за сътрудничество между Висшето военноморско училище „Никола Й. Вапцаров“ и Административен съд – Варна.
Документът беше подписан от началника на ВВМУ – флотилен адмирал професор д-р Калин Калинов, от една страна, и от друга – от председателя на Административен съд – Варна – Елена Янакиева.
Партньорството има за цел да обедини усилията на академичната общност и съдебната власт в подготовката на висококвалифицирани кадри. Както е заложено в официалния документ, целта на настоящия меморандум е да положи основите на сътрудничество между двете институции във връзка с обучението на студентите по магистърски програми „Киберсигурност“ и „Компютърна криминалистика“.


